top of page
Tomruk Kamyonu
HİZMETLER
KERESTE VE ODUN ÜRÜNLERİ
Kereste ve Odun Ürünlerini Keşfedin
Kereste ve Odun Ürünleri

Masif paneller, özel sipariş paneller ve aynı zamanda yine finger joint tekniğiyle ladin ve çam kapı sereni imalatı yapan iş ortaklarımızın satıcılığını yaptığımız laminat parke, kontraplak, plywood ve osb seçenekleri  geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatlarıyla imalatını yaptığımız kereste çeşitleri ile tüketiciye  hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Ev günlükleri

Ahşap malzemenin en iyi bilinen ve insanların tercih etmelerine neden olan özelliği ahşabın sıcaklığı; olarak adlandırılan düşük ısı iletkenliği ve tamamen doğal ve sağlıklı bir malzeme oluşudur. Bunun yanında özgül ağırlığına oranla son derece dirençleri yüksek bir yapı malzemesidir. Ayrıca ahşaptan ürün üretmek için son derece az enerji (diğer endüstriyel malzemelere oranla) tüketmesi insan sağlığına olumlu etkilerinden biridir. Ahşap malzemenin diğer özellikleri: Ses ve ısı izolasyon, yüksek sıcaklıklarda değişim göstermemek, şok ve vibrasyona karşı dayanıklılık, basit aletler ile işlenebilmesi ve birleştirilebilmesi, metallerde görülen yorulma göstermemesi, paslanmaya ve düşük nitelikli baz ve asitlere dayanıklılık, poröz yapısı nedeniyle yüzey işlemleri kolaylığı, kusurlarının son derece kolay görülebilmesi, çürümeye karşı çeşitli yöntemler ile korunabilir olması, kimyasal yolla birçok endüstriyel ürünün hammaddesi olması ve renk ve görünüş özelliklerinin son derece dekoratif olması olarak belirtilmektedir.

Masif panel imalatı için aşamalar kısaca; kurutma, dilimleme, kusur giderme, lata boylama, boyuna birleştirme, yan yana ekleme, ebatlama, kalibre ve ambalajlamadan ibarettir. Masif panel ürünleri çoğunlukla mobilya imalatında kullanıldığından müşteriler her iki yüzeyin birbirine paralel (kalibre edilmiş) ve orta düzeyde liflenmeden arındırılmış olmasını beklerler. Bu nedenle her iki yüzey kalibre edilir ve talebe göre 100 veya 120 kum zımasif panel aralanır.

Masif panel gerçek ahşap üründür. Bu ürün, ortam bağıl nem ve sıcaklığı ile tam bir masif ahşap gibi davranmak ister. Dolayısı ile depolama sevkiyat ve kullanıcının depolamasındaki olumsuz şartlarının malzemeyi etkilememesi için ambalajlama işlemine tabi tutulması gerekir. Genellikle
tercih edilen Shrink naylonlamadır. Ambalajlanan ürün her durumda olduğu gibi istifleme kurallarına bağlı olarak stoklanır.

KARON güvencesiyle, kereste ve odun sektöründe faaliyetlerini sürdüren iş ortaklarımızın 20’den fazla ürününü hemen inceleyin!

KERESTE VE ODUN ÜRÜNLERİ KATALOĞU

HEMEN İNCELE

KARON güvencesiyle 100’ün üzerinde seçkin markanın 1500’den fazla ürününü hemen inceleyin!

Ev günlükleri
bottom of page